Ornaty i stroje liturgiczne, szaty kościelne

Wśród licznych typów szat liturgicznych ornaty zajmują szczególne miejsce, ponieważ należą do najbardziej widocznych oznak przynależności do stanu duchownego. Oprócz tego są to rozwiązania ponadczasowe, zakorzenione głęboko w tradycji Kościoła katolickiego. Ich charakter w pełni odpowiada potrzebom wynikającym z posługi kapłańskiej, a w szczególności ze sprawowania Mszy Świętej. Zarówno proste i skromne ornaty, jak i bogato haftowane szaty liturgiczne cechuje wysoka jakość wykonania i dbałość w doborze materiałów i dodatków. Szczególnie godne polecenia są ornaty ręcznie tkane uszyte z najwyższej jakości wełny oraz ornaty romańskie, które uszyto z włoskiego brokatu, atłasu czy aksamitu.

Proszę wybrać interesujący dział:

ornaty kremowe


ornaty zielone


ornaty fioletowe


ornaty czerwone


ornaty brokatowe


ornaty różowe


ornaty maryjne fatima


ornaty maryjne


rok miłosierdzia bożego


ornaty-św.jan paweł ii


ornaty wielkanoc


ornaty boże narodzenie


ornaty romańskie


ornaty ręcznie tkane


kapy


dalmatyki


Ornat na zamówienie

Jeśli zachodzi potrzeba, oprócz gotowych wzorów ornatów, jesteśmy otwarci na sugestie i możemy przygotować szaty o konkretnym wyglądzie czy wykonane z określonego materiału. Do uszycia ornatów wykorzystujemy bardzo starannie dobierane tkaniny sprowadzane specjalnie do tych celów – w tym włoski brokat, aksamit czy atłas.

Kunszt, który widać

W naszej ofercie nie brakuje również szat haftowanych ręcznie, o wyjątkowych walorach estetycznych i stanowiących przykłady najwyższego kunsztu w zakresie rzemiosła liturgicznego.

Proponujemy również kapy oraz dalmatyki wykonane we wszystkich kolorach liturgicznych.