Alby i komże kapłańskie, alby lektorskie , komże dla ministrantów

Symbolika alb

Alba to długa, biała szata liturgiczna noszona przez wszystkie osoby prowadzące i usługujące w czasie liturgii Mszy Świętej. Zatem noszą ją zarówno księża, jak i ministranci czy lektorzy. W naszej ofercie można znaleźć alby uszyte różnych materiałów: wełny, żorżety, streczu, elanobawełny. Większość naszych propozycji ozdobiona jest haftem. Szczególną precyzją i niezwykłą starannością oznaczają się alby i komże ozdobione ręcznie haftowaną mereżką w kolorze złota , srebra czy bieli.

Symbolika komży

Wśród strojów dedykowanych liturgii komże zajmują bardzo ważne miejsce. Są one przeznaczone w pierwszej kolejności dla księży oraz diakonów, ale również dla służby liturgicznej i ministrantów.

Rozwiązania prezentowane w tej kategorii są powszechnie spotykane w świątyniach na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski. Wysoka jakość użytych tkanin i precyzyjne odszycie sprawiają, że zarówno kapłani, jak też ministranci wyglądają bardzo dobrze, a komfort użytkowania komży jest wysoki.

W naszej ofercie proponujemy także komże i alby dla służby liturgicznej oraz sutanny i komplety ministranckie, które cieszą się dużą popularnością.

Proszę wybrać interesujący dział:

alby


komże


służba liturgiczna